ДЕТЕЛИНИТЕ ОТБЕЛЯЗАХА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА ЧЕРНО МОРЕ
- 29/10/2025
- Категория: Екоклуб "Детелини" Извънучебни дейности Новини Събитие
Учениците от екоклуб „Детелини“ отбелязаха международния ден на Черно море с тематична презентация и радиопредаване. През целия ден всички ученици и учители имаха възможност да се запознаят с излъчената на мониторите в коридорите презентация и да станат съпричастни с празника, който се празнува от народите на 6 държави – България, Румъния, Украйна, Русия, Грузия и Турция. Чрез радиопредаването пък всички научиха много любопитни факти за водите и обитателите на Черно море, както и информация за това защо е важно да пазим морето и всички вливащи се в него реки чисти. В презентацията „детелините“ споделят и своя личен принос в грижата за чистотата и опазването на биологичното разнообразие на нашето любимо море като част от Българския младежки воден парламент.
