В кабинета по история и цивилизации се проведе „Час по безсмъртие“, посветен на Националния празник на родината – 3 март. Ученически екип от 7.в клас подготви и реализира по атрактивен начин историческо състезание – викторина с въпроси за паметни събития и емблематични личности свързани с героичната борба за освобождение на отечеството ни от османско владичество. Състезаваха се 4 отбора, формирани от четирите паралелки седмокласници. Всички се представиха достойно, победителите от 7. г клас и всички участници получиха награди. Часът продължи с представяне на презентация за освобождението на град Враца. Младите ботевци прочетоха с патос завети на Апостола и част от „На прощаване“ отпечатани на националните флагчета, които получиха от ЗДУД г-жа В. Адамова и г-жа М. Димитрова – гости в „часа по безсмъртие“.
В база 2 на училището също беше отбелязан Националният празник 3-ти март с поднасяне на цветя пред бюст-паметника на Христо Ботев и кратък рецитал на ученици.







